1. Úvod
  2. O MNĚ A O STJ
  3. Příbeh značky
Příběh značky

Jmenuji se Dominika a žiju a šiju off grid v jurtě kousek za Prahou. 

Věnuji se šití doplňků pro děti i dospělé a navrhování obrázkových a didaktických látkových panelů. Nabízím i šití na zakázku a potisk látek vašimi vlastními obrázky či fotografiemi.

Celý život mám slabost pro bavlnu, papír a dřevo a na první mateřské dovolené (v roce 2014) mě zcela pohltilo šití. To jsem se po narození druhého potomka (v roce 2016) rozhodla proměnit ve svou profesi. 

Svůj projekt jsem pojmenovala Studio Jurta (STJ) a hned na začátku roku 2017 jsem mu založila facebookové stránky. V roce 2018 jsem se začala se objevovat na prvních prodejních akcích a na jaře 2019 spustila e-shop, na kterém se nyní nacházíte. 

Hlavní inspirací a motivací k práci "na volné noze" mi jsou naše děti (rozzářená očka z každého ušitého kousku se zvířátky i možnost práce z domova) a naše jurta, jako symbol samostatnosti a flexibility.

Život v ní mě navedl na cestu spotřebního minimalismu a zájem o ekologii.

Mé šité výrobky jsou tvořeny bezemisně z výhradně evropských materiálů. Veškerá energie potřebná k jejich vytvoření pochází z naší vlastní solární elektrárny, která je v provozu od roku 2012 a již vyrovnala svůj uhlíkový dluh.

Všechny nabízené látkové panely mají atestaci oeko-tex100, jsou pratelné v pračce, žehlitelné po líci a je bez omezení možné použít je i pro šití k dalšímu prodeji. Látky jsou potištěny technologií digitální pigmentace, která nespotřebovává a neznečišťuje vodu.

Svůj přístup k ekologii a spotřebě jsem popsala v textu Ekologie a lokálnost. Pokud vás zajímá původ použitých materiálů, můžete si otevřít článek Původ materiálu.

Kromě šití jsou mými zálibami chov koní a fotografování zvířat. Ráda poslouchám rozhlasové hry, cestuji na sever a obdivuji i řídím stará auta.

Má hobby se odráží i v mé skladové nabídce, nejčastějšími motivy na již hotových výrobcích jsou koně, divoká i domácí zvířata a staré Škodovky -auto, které řídím nejčastěji je právě Škoda r.v. 1977 (jedna z prvních 120tek). 

Nejraději šiji taštičky a klopové kabelky jednoduchých střihů, které dají vyniknout obrázkovým motivům. V nabídce ale najdete i sofistikovanější výrobky a šité didaktické pomůcky pro děti.

Více informací o nabízeném sortimentu a rozdělení zboží v e-shopu si můžete přečíst v článku Sortiment e-shopu.

Jak si nechat vyrobit panely z vašich fotografií a obrázků či ušít výrobek na míru se dozvíte v sekci Zakázková výroba, konkrétně ve článcích Šité výrobky (postup a ceník) a Potisk látek - panely (postup a ceník).

Co je to jurta, jak jsme se v ní ocitli a jak se nám obývá, se dozvíte na odkazech Základní informace o jurtách a Naše jurta

STJ můžete sledovat i na Facebooku Studio Jurta nebo Instagramu Studiojurta.

Potisk látek vašimi obrázky a fotografiemi

Ceny od 19 Kč, výroba od 1 kusu. Bez potřeby speciálních znalostí - stačí pouze zaslat vaše obrázky. 

Kompletní informace jak při zájmu o potisk postupovat, včetně možných rozměrů a ceníku, jsou sepsány ve článku Potisk látek - panely (postup a ceník).

Uzavírka příjmu objednávek je vždy k 1. dní v měsíci. Platbu je potřeba provést do 3. dne v měsici. Panely jsou hotové za 14 dní až 3 týdny od data uzavírky objednávek - balíček tedy obdržíte cca. 20. dne téhož měsíce.

Konzultovat a objednat potisk si můžete kdykoli, nemusíte čekat na konkrétní datum. Vaše objednávka bude realizována v nejbližším termínu uzávěrky.

Šité výrobky na zakázku

Kromě hotových výrobků vystavených v e-shopu nabízím i šití na zakázku, včetně možnosti zhotovit pro šití i látku (panel) s vybraným motivem na přání nebo přímo s použitím vaší fotografie/obrázku.

V mé nabídce najdete doplňky pro děti i dospělé, didaktické látkové pomůcky a speciální výrobky pro zvukovou techniku.

Kompletní informace jak při zájmu o zakázkové šití postupovat, včetně ceníku, jsou sepsány ve článku Šité výrobky (postup a ceník).

V případě šití ze skladových materiálů je to zpravidla 7 až 14 dnů, při šití ze zakázkového materiálu (potisku na přání) je to cca měsíc (doba dodání je delší o čekání na zhotovení potisku).

Konkrétní termín dodání se vždy dozvíte před začátkem výroby.

Kontakty
STJ - Studio Jurta
Dominika Ščerbová
PO-PÁ 9:00-15:00
© Dominika Ščerbová, STJ - Studio Jurta. Inspirujte se, nekopírujte.