1. Úvod
  2. O MNĚ A O STJ
  3. Příbeh značky
Příběh značky

 

Jmenuji se Dominika a žiju a šiju off grid v jurtě kousek za Prahou. 

Věnuji se šití doplňků pro děti i dospělé, speciálním šitým výrobkům pro zvukovou techniku a navrhování obrázkových a didaktických látkových panelů. Nabízím i šití na zakázku a potisk látek vašimi vlastními obrázky či fotografiemi.

Celý život mám slabost pro bavlnu, papír a dřevo a na první mateřské dovolené (v roce 2014) mě zcela pohltilo šití. To jsem se po narození druhého potomka (v roce 2016) rozhodla proměnit ve svou profesi. 

Svůj projekt jsem pojmenovala STJ a hned na začátku roku 2017 jsem mu založila facebookové stránky. V roce 2018 jsem se začala se objevovat na prvních prodejních akcích a na jaře 2019 spustila e-shop, na kterém se nyní nacházíte. 

Hlavní inspirací a motivací k práci "na volné noze" mi jsou naše děti (rozzářená očka z každého ušitého kousku se zvířátky i možnost práce z domova) a naše jurta, jako symbol samostatnosti a flexibility.

Život v ní mě navedl na cestu spotřebního minimalismu a zájem o ekologii.

Mé šité výrobky jsou tvořeny bezemisně z výhradně evropských materiálů. Veškerá energie potřebná k jejich vytvoření pochází z naší vlastní solární elektrárny, která je v provozu od roku 2012 a již vyrovnala svůj uhlíkový dluh.

Všechny nabízené látkové panely mají atestaci oeko-tex100, jsou pratelné v pračce, žehlitelné po líci a je bez omezení možné použít je i pro šití k dalšímu prodeji. Látky jsou potištěny technologií digitální pigmentace, která nespotřebovává a neznečišťuje vodu.

Svůj přístup k ekologii a spotřebě jsem popsala v textu Ekologie a lokálnost. Pokud vás zajímá původ použitých materiálů, můžete si otevřít článek Původ materiálu.

Kromě šití jsou mými zálibami chov koní a fotografování zvířat. Ráda poslouchám rozhlasové hry, cestuji na sever a obdivuji i řídím stará auta.

Má hobby se odráží i v mé skladové nabídce, nejčastějšími motivy na již hotových výrobcích jsou koně, divoká i domácí zvířata a staré Škodovky -auto, které řídím nejčastěji je právě Škoda r.v. 1977 (jedna z prvních 120tek). 

Nejraději šiji taštičky a klopové kabelky jednoduchých střihů, které dají vyniknout obrázkovým motivům. V nabídce ale najdete i sofistikovanější výrobky a šité didaktické pomůcky pro děti.

Více informací o nabízeném sortimentu a rozdělení zboží v e-shopu si můžete přečíst v článku Sortiment e-shopu.

Jak si nechat vyrobit panely z vašich fotografií a obrázků či ušít výrobek na míru se dozvíte v sekci Zakázková výroba, konkrétně ve článcích Šité výrobky (postup a ceník) a Potisk látek - panely (postup a ceník).

Co je to jurta, jak jsme se v ní ocitli a jak se nám obývá, se dozvíte na odkazech Základní informace o jurtách a Naše jurta

STJ můžete sledovat i na Facebooku STJ nebo Instagramu Studiojurta.

Šité výrobky na zakázku

Kromě hotových výrobků skladem nabízím i šití na zakázku, včetně možnosti zhotovit pro šití i látku s motivem na přání nebo přímo s použitím vaší fotografie či obrázku.

V mé nabídce najdete doplňky pro děti i dospělé, látková PEXESA a speciální výrobky pro zvukovou techniku.

Ceník a kompletní informace, jak při zájmu o zakázkové šití postupovat, jsou sepsány ve článku Šité výrobky (postup a ceník).

Potisk látek vašimi obrázky a fotografiemi

Ceny od 19 Kč, výroba od 1 kusu. Stačí pouze zaslat vaše obrázky.

Uzavírka příjmu objednávek na potisk látek je pravidelně cca každých 14dní (zpravidla kolem 1. a 15. dne v měsíci).

Nejbližší termíny jsou 30.10., 6.11. a 20.11.

Kompletní informace, jak postupovat, a ceník jsou sepsány ve článku Potisk látek - panely.

Kontakty
STJ - Studio Jurta
Dominika Ščerbová
PO-PÁ 9:00-15:00
© Dominika Ščerbová, STJ - Studio Jurta. Inspirujte se, nekopírujte.