1. Úvod
  2. PÉČE A ÚDRŽBA
  3. Šité výrobky
Péče a údržba - šité výrobky

V tomto článku jsou uvedeny obecné rady a tipy, jak pečovat o šité výrobky z mé nabídky a prodloužit tak jejich životnost.

Konkrétní pokyny údržby, jako jsou např. maximální teplota vody při praní, jsou uvedeny v popisu každého vystaveného výrobku.

U výrobků, u kterých je to ze zákona vyžadováno, je v podšívce či v kapse všit štítek s informacemi o materiálovém složení a možnostech praní a žehlení.

Jak pečovat o šité výrobky a prodloužit jejich životnost?

  • nesušte je v sušičce a na přímém slunci - nechte je volně uschnout, ideálně rozložené a otevřené
  • nepoužívejte bělidla - žroutem barev je i aviváž a prací prášky s optickými zjasňovači
  • nepřetěžujte je - u každé tašky, kabelky či batohu je uvedena nosnost v kilogramech
  • výrobky příliš nepřeplňujte (především ty se zipovým uzávěrem) - objemově by měly být naplněny pouze tak, aby šly pohodlně zapnout
  • nedržte naplněné výrobky pouze za tahadla zipů - ideální je držet je vždy za popruh, ucha či poutka
  • v případě, že je možné výrobek prát v pračce (látkové tašky, vaky a kapsičky), používejte program ruční či jemné praní a mirnější odstřeďování
  • impregnujte - snížíte špinivost výrobku a zvýšíte odolnost vlákem, zvolte vhodnou impregnaci vzhledem k materiálu - nejlepších výsledků dosáhnete při použití tzv. nanoimpragnací
  • v případě, že je možné výrobek či jeho část žehlit, nepoužívejte napařování a zvolte předepsaný stupeň nahřátí - žehlit je možné pouze textilní části - zipům, paspulkám či knoflíkum je vždy třeba se vyhnout
Potisk látek vašimi obrázky a fotografiemi

Ceny od 19 Kč, výroba od 1 kusu. Bez potřeby speciálních znalostí - stačí pouze zaslat vaše obrázky. 

Kompletní informace jak při zájmu o potisk postupovat, včetně možných rozměrů a ceníku, jsou sepsány ve článku Potisk látek - panely (postup a ceník).

Uzavírka příjmu objednávek je vždy k 1. dní v měsíci. Platbu je potřeba provést do 3. dne v měsici. Panely jsou hotové za 14 dní až 3 týdny od data uzavírky objednávek - balíček tedy obdržíte cca. 20. dne téhož měsíce.

Konzultovat a objednat potisk si můžete kdykoli, nemusíte čekat na konkrétní datum. Vaše objednávka bude realizována v nejbližším termínu uzávěrky.

Šité výrobky na zakázku

Kromě hotových výrobků vystavených v e-shopu nabízím i šití na zakázku, včetně možnosti zhotovit pro šití i látku (panel) s vybraným motivem na přání nebo přímo s použitím vaší fotografie/obrázku.

V mé nabídce najdete doplňky pro děti i dospělé, didaktické látkové pomůcky a speciální výrobky pro zvukovou techniku.

Kompletní informace jak při zájmu o zakázkové šití postupovat, včetně ceníku, jsou sepsány ve článku Šité výrobky (postup a ceník).

V případě šití ze skladových materiálů je to zpravidla 7 až 14 dnů, při šití ze zakázkového materiálu (potisku na přání) je to cca měsíc (doba dodání je delší o čekání na zhotovení potisku).

Konkrétní termín dodání se vždy dozvíte před začátkem výroby.

Kontakty
STJ - Studio Jurta
Dominika Ščerbová
PO-PÁ 9:00-15:00
© Dominika Ščerbová, STJ - Studio Jurta. Inspirujte se, nekopírujte.